357 000 лева за събарянето на Гарнизонна фурна ще бъдат вложени в серизони улични ремонти в "Западен", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това става възможно, след като местният парламент гласува пренасочване на средствата по предложение на районния кмет Димитър Колев
"Няма единомислие по въпроса", коментира той и припомни, че в момента тече подписка срещу намерението на администрацията да премахне самосрутващата се сграда и на нейно място да изгради парк. 
По думите му след това темата така или иначе ще влезе в ОбС, но докато това се случи обаче в най-добрия случай ще минат 4 месеца. 
"За да не стоят блокирани средствата за района, реших да поискам да бъдат пренасочени към уличните ремонти, набелязали сме набор от улици, планираме и изграждане на паркинги", разказа Колев. 
"Никога не ни е било фикс идея да съборим фурната, тя дойде от граждани с аргумента, че сградата е самосрутваща се", категоричен бе районният кмет.