Кметът за казуса с Пловдивския панаир: Ще излязат много неща наяве

6073
3

Върховна касационна прокуратура и Икономическа полиция проверяват какво се случва с Пловдивския панаир, така че нищо не мога да ви кажа. Така кметът на Пловдив Здравко Димитров лаконично коментира казуса с акциите, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Той беше категоричен, че няма право да говори. "Политици си правят PR за сметка на Пловдивския панаир. Ще излязат много неща наяве, защото през 2006-2007 г година други са дали панаира от държавата", заяви единствено той.

Припомняме, че Търговският регистър за втори път отказа да впише апорта на варненските акции в "Пълдин Туринвест".

Първият отказ на бе през януари, тази година. Една от причините е, че оценката от вещите лица на варненските акции е от 2001 г. и е неактуална.

"Възможно е при непроменени пазарни условия за дадения вид актив, както и при липса на физически промени в оценявания обект, оценката да е с пазарна адекватност до 6 месеца", пише в мотивите на отказа.

Друга причина за отказа е, че не са представени доказателства, че контролираното от лицето Георги Гергов дружество действително притежава 16 314 400 броя обикновени безналични поименни акции с право на глас от капитала на "Международен панаир Пловдив" АД, собственост на Община Варна.

В края на миналия месец Община Пловдив не обжалва решението на Окръжен съд - Пловдив за акциите на община Варна в публично-частното дружество "Пълдин туринвест", което е собственик на "Международен панаир Пловдив". Реално Община Пловдив губи само 2.5% от дяловете си в дружеството "Пълдин туринвест", в което е съакционер заедно с бизнесмена Георги Гергов.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).