Кметът на Пловдив Иван Тотев заминава днес на тридневно посещение в Германия като част от делегация, водена от министъра на икономиката Божидар Лукарски

В програмата са включени посещения на фирми от федерална провинция Северен Рейн-Вестфалия, среща с ръководствата на Индустриално-търговска камара в Дюселдорф и Дуисбург, както и участие в икономически форум "Северен Рейн Вестфалия - България".

В рамките на форума презентации ще имат министърът на икономиката Божидар Лукарски, изпълнителният директор на Българската агенция за инвестиции Стамен Янев и кметът на Пловдив Иван Тотев

Пред участниците Тотев ще представи инвестиционни проекти от Пловдив. 

По време на визитата в Германия изпълняващ длъжността кмет на общината ще е заместник-кметът "Общинска икономика, здравеопазване, екология и управление на отпадъците" Розалин Петков.