Кметът на Пловдив за Альоша: В момента има по-важни неща
Личното си мнение съм го оставил вкъщи, като съм станал кмет на града. Така кметът Костадин Димитров отговори на въпрос какво мисли по темата за паметника Альоша, предава Plovdiv24.bg.
Градоначалникът е възложил на ресорните си заместници да направят изчисления колко ще струва провеждането на референдум и премахването, а на строителния отдел да изследва сърцевината на монумента.
"Ясно казахме и в предизборната кампания – няма да бъдем разделител на обществото. Първо трябва да решим много повече въпроси – чистота, транспорт, образование. Мотивирани сме първо да съградим, преди да разрушим. Дебатът е в Общинския съвет, ако кажат референдум - добре.
Казваме, че ще обследваме и ще преценим какви са икономическите ефекти, кое колко ще струва.
Личното си мнение съм го оставил вкъщи, като съм станал кмет на града. При срещите с гражданите повдигам темата за Альоша, а те ми казват: "виж първо чистотата на града".
Тази тема е силно политизирана. Социологията я поставя на 4-5-6 място" - каза, Димитров.
Този браузър не поддържа видео елемента.