"Община Пловдив ще съдейства на всички органи, които са се включили и са взели отношение по повдигната от гражданите на Пловдив тема. Това обяви кметът Иван Тотев след специална пресконференция, на която присъстваха близо 30 общественици, творци, архитекти, адвокати и граждани, настояли да чуят лично каква ще е съдбата на съборения тютюнев склад на ул. "Одрин" 8, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
"Община Пловдив заедно с всички институции ще търси истината, която да доведе до запазване на архитектурния паметник "Тютюнев град", за да се даде възможност за реализиране на проекта "Пловдив 2019".
Ще направи всичко по силите си, съобразено със законите, за възстановяване на склада във вида, в който е. Общината се ангажира да разговаря със собствениците за обратно изкупуване на имота.
Същото ще направим и по отношение на другите складове, а резултатите от тези срещи ще бъдат обявени пред пловдивската общественост", уточни градоначалникът.
Тотев бе категоричен. че Общината следи и ще следи всичко, което се случва на място с цялата сила на закона. Той съобщи още, че има издадена преписка от Института за паметниците, която в момента се предвижва.
Днес трябва да стане ясно има ли заповед, подписана от министъра, определяща сградата за паметник на културата. След което тази заповед ще бъде връчена на собствениците, които имат 14-дневен срок да я обжалват.
Кметът: Ще преговаряме да закупим обратно тютюневия склад
© Plovdiv24.bg








Ангелина Ставракова
на 08.03.2016 г.
Какъв паметник на културата тая отрова тютюнът чакате да падне да затрупа и убие някой ли твърдо за новото и красивото
Venceslav Kasabov 1
на 08.03.2016 г.
ТОЙ ПОЧТИ Е РАЗРУШЕН ИЗЦЯЛО
Elena Borisova 1
на 07.03.2016 г.
За какво са ви руини? Не е ли време Пловдив да се отърве от клоаки и съборетини? Сега ли се сетихте за паметниците на културата? Оставихте ги да се рушат и тогава станаха КУЛТУРА...
Bogomil Spasov 1
на 07.03.2016 г.
малко кусно ще го откопуват след като го бутнаха ... толкова години никои нищо не направи за тая сграда а ся голяма трагедия 4е я бутнаха...
Todorka Marinova 1
на 07.03.2016 г.
Свърталище което е полу съборено вече д се маха
Evgeni Gospodinov
на 07.03.2016 г.
Ще преговаря.. е*ахте мамата на всичко и ся щял да преговаря..когато трябваше да преговаряте си бъркахте в задниците с по една пачка мангизи.. никой не ви вярва на простотиите вече
Nikolai Atanasov 3
на 07.03.2016 г.
Те изкупиха градът в който живеем сега се сетихме да го пазим!!!
Пепа Костова
на 07.03.2016 г.
Това е позор., за този който е разрешил да се разруши сграда , коятое обявена за паметник на културата.
Изидорус Б
на 07.03.2016 г.
Аз се радвам , че все пак се оказа, че има чуваемост от кмета Иван Тотев за тези неща. И за в бъдеще няма да се допусне подобен случай на полулегално разрушаване в почивен ден. Ясно е , че не могат да се запазят всички тютюневи складове, а не е и нужно. Нека внимателно се прецени кое да се бутне и кое да се запази. И това, което се реши да се запази - да се отделят средства за неговото възстановяване.
Kostadin Dechin
на 07.03.2016 г.
На кой му трябва тази гробница
Black Stallion
на 07.03.2016 г.
Кмете ако ще го купуваш извади си от твоите пари! С моите данъци и такси не съм съгласен!!! Много лесно харчиш чужди пари!!!
ILiyana Halvadjieva 1
на 07.03.2016 г.
Жива верига за полусрутена сграда????
Antonio Toni Montana
на 07.03.2016 г.
В общината пари бол....
Meglena Kalimanova
на 07.03.2016 г.
Аз не разбирам как това стана проблем когато решиха да го бутат, как пък не се притестираше, когато никой не го стопанисваше? Не разбирам ?!
Peyo Tuhchiev 1
на 07.03.2016 г.
Ето това са хора без работа... И какво сега ? Общината да се изръси за сградата, която пък да продължава да си се разпада и да си е "паметник на културата"... Супер идея :D
Nikola Mladenov
на 07.03.2016 г.
Аз ли съм единственият, който харесва идеята за хотел и голяма и хубава стъклена сграда, от колкото някаква си съборетина ?
Чопър
на 07.03.2016 г.
И като преговаряш а не постигнеш нищо,какво правим....?Що не преговаря преди време,когато частника не беше бутнал? Това ми прилича на замазване на положението....В какво ще възстановите постройката ? Пак в склад за тютюн ли или нещо за което сте имали идея....ама ви е дошла днес? А да не би да има далавера между собственика и кмета...с общински(наши) пари да купим нещо което частника търси начин да се отърве и върши "мръсната" част....а добрия и загрижен кмет реализира за ползу Пловдив. Да вземем и така да погледнем на нещата...С чужди (наши) пити...помен да правим ?...и така цял Тютюнев град да имаме,за да напълним гушите на собствениците предвидливо купили тънко преди години нефункционални стари складове от Булгартабак. А тази 2019 ,много притегателна и удобна година и събитие за "преобразяване" на тази част....със държавни/общински пари...С харчене ей така за каузата,щото частника си прави сметка за себе си, а кмета - СВОЯ!
Atanas Kozhuharov
на 07.03.2016 г.
Xaxaxaxxa
Yordan Dzhambov 1
на 07.03.2016 г.
Айде стига стази руина!
Цветан Гинов 1
на 07.03.2016 г.
Въпроса е какво ще го напрвите, ако го закупите!?!? Цял живот свърталище за бездомни и наркомани!!! По-добре им кажете на нахалните господа да си променят проекта за хотела и да направят фасадата същата....не е трудно!!!!
Александър Георгиев 8
на 07.03.2016 г.
хаха...кмета си прави та*ак
Stanimir Bivolarski 1
на 07.03.2016 г.
Народът срещу изродите
Манол Ружинов 1
на 07.03.2016 г.
Малко взехте да прекалявате!
Sony007
на 07.03.2016 г.
Всичките тези моралисти и защитници от снимките, да отидат при собствениците и да си я откупят тази занемарена с годините сграда и по почина на бригадирското движение да си я възстановят. Защо намесват Община Пловдив в частни дела и спорове !
Valeri Angelov
на 07.03.2016 г.
А защо са позволили да се стигне до разрушаване?!
alexsp
на 07.03.2016 г.
А виновните какво ще дадат?Поне ще върнат ли рушветите ,които са взели ?
Facepalm
на 07.03.2016 г.
НЕ!!! Аз не искам с моите данъци да се купува купчина боклук за да седи в този си вид 20 години
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!