С 31 "за", 9 "против" и 2 "въздържал се" Общински съвет не одобри вливането на Белодробна болница "Кудоглу" в МБАЛ "Свети Пантелеймон", предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Точката не успя да мине за втори път, след като на миналата сесия тя бе оттеглена от зам.-кмета Розалин Петков с коментара, че няма необходимото мнозинство за приемането й (в случая са нужни 39 гласа "за"). 

"Христо Марков едно време стана олимпийски шампион от третия път, така и при нас - трети път ще мине", коментира ситуацията кметът Иван Тотев

Той бе категоричен, че във времето до следващата сесия на местния парламент ще свика разяснителни разговори с всяка група. 

"Искаме да решим един дългогодишен проблем, категоричен бе той. Това не е тема, която касае управлението, но понеже бе експлоатирана години наред, сега се гласува по сантименти. Не може години наред да си гласувал по един начин и изведнъж да смениш линията. За Белодробна в момента се подхожда емоционално, но ще постъпим рационално." 

Тотев поясни, че с решението само се удължава срокът на плащане заплата на болничния шеф - единственият реален служител, без болницата да осъществява каквато и да е дейност. 

Другата точка, която не успя да събере нужното мнозинство от 39 гласа "за" и не бе приета, бе вливането на Медико-техническа лаборатория I - Пловдив в ДКЦ II - Пловдив.