Иван Тотев иска изграждане на просветен център в Столипиново

2964

На заседание Общинският съвет утре ще разгледа предложението на кмета на район "Източен" Иван Тотев да се учреди цялостен просветен и културен център в Столипиново, като се възстановят школите по изкуства, специалната работа с незрящи хора от Комплекса за слепи, заниманията с деца от детските градини и училищата. Това би се случило, ако първият етаж в сградата, където се намира читалище "П. Яворов" се даде за безвъзмездно ползване от Общината.

Народно читалище "Пею Яворов" е учредено на 07.01.1926 г. В момента функционира единствено библиотеката към него, която разполага с 20 000 тома литература и има 854 читатели.

 

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Гуми пушат в Пловдив: Стартира уникално шоу
Ексхибиционист изплаши жена в автобус в Пловдив
Камера засне безумие в кръгово кръстовище
Митрофанова с категорична теза под Альоша в Пловдив
Братът на пловдивски общински съветник ще строи жилища върху парк...
ДСБ Пловдив: Альоша е монумент на окупационната Червена армия


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).