Искат пари за ремонта на Хуманитарната гимназия

4677

Групата на ГЕРБ внесе предложение в Общинският съвет, в което настоява местният парламент на Пловдив да даде съгласие да се осигурят средства в размер на 2 400 000 лв. с вкл. ДДС за финансиране на дейности на обект "Основен ремонт, консервация и реставрация, прилагане на мерки за енергийна ефективност и благоустрояване на дворното пространство на Хуманитарна гимназия "Св. Св. Кирил и Методий" - гр. Пловдив". Това съобщи председателят на групата Йордан Илиев, който днес заедно с кмета на район "Централен" Георги Стаменов и общински съветници от ГЕРБ посети обекта.

В момента, след проведена открита процедура по ЗОП, има избран изпълнител и сключен договор с "ВДХ" АД с частично осигурено финансиране.

Средствата са необходими за цялостен ремонт на покрива на сградата, подмяна на дограма и реставрация на фасадата и за цялостното завършване на строително-монтажните работи по сградата, която е обявена като недвижима културна ценност с категория "национално значение", научна област "историческа- архитектурно-строителна НКЦ".

Администрацията на "Централен", начело с районния кмет Георги Стаменов, изготвя възлагателни писма, с които ще бъдат възложени СМР, съобразно КСС по процедурата.

По план цялостният ремонт ще трае две години, ще се работи само по време на лятната ваканция, като целта е да не се създава напрежение сред учениците (около 2000 деца) и родители. По този начин фирмата-изпълнител ще завърши възложените дейности в рамките на текущата лятна ваканция.

Следва да се има предвид обстоятелството, че реализацията на одобрения проект и ползата от инвестираните средства е не само от възстановяването на единичен паметник на културата с национално значение, а и осигуряването на подходяща учебна среда, съобразена със съвременните нормативни изисквания в едно от най-големите и елитни учебни заведения на град Пловдив, подчертават общинските съветници от ГЕРБ.

Припомням, че през пролетта на 2019 година след разговори с училищните ръководства и родители по предложение на ГЕРБ бяха прехвърлени на Хуманитарната гимназия "Св. Св. Кирил и Методий“ и ОУ "Княз Александър I“ сто хиляди лева за изготвянето на проект за ремонт на сградата, в която се помещават двете учебни заведения.

Година по-рано бяха отпуснати средства за ремонти в сградата, както и за обновяването на емблематичната актова зала на ХГ "Св. Св. Кирил и Методий".

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Сигнали от родители задействаха общински съветници в Пловдив за м...
Още една павирана улица в Пловдив отива в историята
УХТ-Пловдив обяви важни срокове и условия за прием на нови студен...
Пловдивската пожарна стана като нова с 1,6 млн. евро
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).