"Мартениците не са подходящи за деца по 3 години." Този надпис окачи на сергията си пловдивски търговец на площад "Централен", видя репортер на Plovdiv24.bg.

Неясно от какво е решил да се презастрахова продавачът, факт е обаче, че нито един от неговите колеги не се е позовал на подобно ограничение до този момент. 
Практика е върху етикета или опаковката на играчките да бъде записана минималната възраст на потребителя и необходимостта тя да се използва под контрола на възрастен. Въпросът е - мартеничките играчки ли са, или не и трябва ли да пазим децата от хубавата българска традиция?