Граждани ще внесат искане за свикване на извънредно заседание на Общинския съвет на Пловдив заради събарянето на тютюневия склад, който е паметник на културата в града.

Снощи пловдивчани се събраха "на маса от тухли" пред почти изцяло съборената сграда на ул. "Одрин" 8, за да заявят за пореден път решимостта си да не допуснат пълното й унищожаване. В 13.00 ч. днес те ще внесат искането си до председателя на общинския съвет.

Предложението им е в 7-дневен срок Савина Петкова да свика извънредно заседание на общинарите (редовата им сесия е насрочена за 17 март), чийто дневен ред да е посветен на една точка. 

На заседанието гражданите настояват да бъде анализирано "унищожаване на сграда от културното наследство на Европейската столица на културата 2019" и да бъде взето решение за възстановяването й.

"Сесията следва да бъде отворена за всички организации и граждани, желаещи да изложат становище по казуса, съгласно законовите им права", смятат вносителите на искането.



Източник: в. "Дневник"