Горещините докараха остри очни възпаления на пловдивчани, алармира от първа страница в."24 часа - Пловдив". По 10-15 пациенти всеки ден минават през кабинетите на специалистите с подути, зачервени и гноясали очи, казаха офталмолози. Това са вирусни или бактериални кератити. Те са много опасни, защото могат да доведат до възпаления на роговицата, а от там и до трайно увреждане на зрението, обясни шефката на очната клиниката в университетската болница доц. Нели Сивкова. Според нея болестта е пламнала от жегите, защото от високите температури микроорганизмите се развиват като в инкубатор.
Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!






