ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Читателски
Европа даде на Пловдив над 9 милиона лева, започват големи и дълги ремонти!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:14 / 09.11.2020Коментари (68)23250
©
Община Пловдив подписа договор с министерството на регионалното развитие и благоустройството за реализацията на проект "Подобряване на градската среда в Зона с потенциал за икономическо развитие "Гладно поле" по Оперативна програма "Региони в растеж“ по Процедура "BG16RFOP001-1.003 - Изпълнение на интегрирани планове за градско възстановяване и развитие 2014 – 2020 - Пловдив“. Договорът е подписан на 29 октомври 2020 г. 

Общата сума на проекта е 11 886 112.50 лева, като от тази сума 9 264 652.50 лева е безвъзмездна финансова помощ, а  2 621 460 лева е собствения принос. Продължителността му е 30 месеца. Целта на този проект е да допринесе за обновяването на зоната и създаването на предпоставки за оптимално използване на териториалните ресурси и инвестиции в икономика, базирана на знанието.

Целта е да бъде подобрена градската околна среда, намаляване на замърсяването на въздуха и насърчаване на мерките за намаляване на шума чрез комплексно обновяване на транспортна инфраструктура. В резултат ще се повиши транспортната достъпност и свързаност на икономическата зона, което ще представлява първа стъпка от дългосрочната визия за нейното бъдещо развитие като фокус на инвестиции и високотехнологични дейности.

Предвижда се изграждане на главна и второстепенна улична мрежа с благоустрояване и оформяне на места за паркиране в рамките на пълния уличен профил, включително на пълна подземна техническа инфраструктура и зеленина за широко обществено ползване: бул. "Санкт Петербург“, ул. "Тодор Гатев“ – в участъка на ул. "Богомил“.

Предвидена реконструкция, включително разширяване на ул. "Лев Толстой“ - от ул. "Ген. Радко Димитриев" до ул. "Богомил" и изпълнение на улично озеленяване.

Ще бъде извършена рехабилитация на съществуващи улици "Богомил“ - от ул. "Лев Толстой" до бул. "Санкт Петербург", ул. "Ген. Радко Димитриев“ - от ул. "Лев Толстой" до ул. "Георги Странски", улично озеленяване и прилежащи обществени зелени площи. 

В момента върви процедура за избор на изпълнител на инженеринг по три обособени позиции: 

OΠ № 1: бyл. "Caнĸт Πeтepбypг“ (ceвepнo плaтно) – oт yл. “Бoгoмил“ дo бyл. “Ocвoбoждeниe“,  yл. "Toдop Гaтeв“ –  oт yл. "Бoгoмил“ дo o.т.85;

OΠ № 2: yл. "Лeв Toлcтoй“ - oт yл. “Гeн. Paдĸo Димитpиeв“ дo  yл. "Бoгoмил“.

OΠ № 3: yл. "Бoгoмил“ - oт yл.“Лeв Toлcтoй“ дo бyл. "Caнĸт Πeтepбypг“, yл. "Гeн. Paдĸo Димитpиeв“ - oт yл. “Лeв Toлcтoй“ дo  yл. "Гeopги Cтpaнcĸи“.


Още по темата: общо новини по темата: 97
22.01.2023 »
06.01.2023 »
12.12.2022 »
10.12.2022 »
09.12.2022 »
26.11.2022 »
предишна страница [ 1/17 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
0
 
 
Да видим този кмет дали ще може да си построй по голям хотел от бившия или ще ни изненада с нещо друго
0
 
 
Нали трябва да има бонуси за Коледа. По 80-100 бона на калпак. ба*ти кефа.
0
 
 
Разбира се, кърпят стълбите на подлеза срещу централна гара. След първия снежец кърпежът ще се изпоти. Е, боядисаха колоните и тавана също 🤔
0
 
 
Даите пари на работесхтите хора , мойе да е минималната заплата , затворете дурйавата...всицхки дурйави обиавили локдаун подкрепиат народа си финансово , сега ли е време за ремонти, когато умират толкова много хора дневно.....
0
 
 
Само да не са продължителни и незавършени като подлеза на Модър
0
 
 
Дала е на нашия гръб от нашите данъци ще връщаме а реално в градъ нищо несе прави само се застрояват зелените площи
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Новини от Пловдив:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Март 2023 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Парламентарни избори 2023 г.
Войната в Украйна
Модернизацията на летище "Пловдив"
България в еврозоната
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Какво трябва да се направи с парите за пробива до Водната палата?
Пробива в крайна сметка трябва да се реализира
Да бъдат пренасочени към продължението на бул. Северен
Да бъдат пренасочени към реализирането на проекта за кино "Космос"
Да бъдат пренасочени към проекта "Форум юг"
Нямам идея къде да бъдат пренасочени, но да не се довършва пробива
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти
За реклама
Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
©2004 - 2019 Медия груп 24 ООД. Plovdiv24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Plovdiv24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: