Ето по кои линии вече се движат новите модерни автобуси в Пловдив

13791
4

Качеството на транспортната услуга, предоставена на жителите и гостите на Пловдив, непрекъснато се повишава, информират от ОП "Организация и контрол на транспорта". През последната година транспортните оператори извършиха значително обновяване на подвижния си състав, въпреки че съгласно договорите си превозвачите нямат подобен ангажимент. През 2016 г. в масовия обществен пътнически транспорт на община Пловдив са въведени 85 автобуса с екологичен клас на двигателите Евро 6.

Предстои новите автобуси да се оборудват с елементи на системата за управление на градския транспорт. Това е и причината към настоящия момент информацията за тях да не е налична по електронните табла, поставени на спирките на масовия обществен пътнически транспорт, допълват от ОП "ОКТ".

Изцяло подменени с нови са превозните средства по линии №16, 44 и 116, обслужвани от фирма "Меритранс - 2002" ЕООД, както и по линии №6 и 99 на "Автотранс - 2000" ООД. Нови автобуси се движат и по автобусни линии №1, 7, 37 и 66, възложени на "Хеброс бус" ООД. 

Подменен бе и автопаркът, обслужващ линия № 20, изпълнявана от "Пълдин бус" ЕООД. По линии № 9 и 25, обслужвани от "Автобусни превози Пловдив" ЕООД, също са включени нови автобуси.

Виж коментарите (4)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).