Пловдив ще заблести празнично на 1 декември, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Тогава ритуално ще бъде запалена коледната елха пред Общината. Тази година тя ще бъде монтирана в сърцето на фонтана с пеликаните, който пък вече бе закрит и превърнат в прекрасна нова сцена. 
"Досега това пространство се губеше, сега имаме допълнителна сцена, което ще даде възможност за повече събития", разказа кметът Иван Тотев. В петък ще бъде запален и надписът "2018" на Римския форум от арменската общност. 
"От едната страна, имаме голямата пързалка, която вече монтират, от друга - в квартал "Капана" ще имаме Коледен базар. Надявам се да създадем настроение на пловдивчани", сподели още градоначалникът.