До дни започва изграждането на подземен паркинг в Цар Симеоновата градина!

11971
33

Вчера е подписан договорът за втория етап от реконструкцията на Цар Симеоновата градина, заяви кметът на Пловдив Иван Тотев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

"Това е етапът за изграждането на подземен паркинг. Планираме първата копка на обекта да е през следващата седмица. Остана да се подпише и договорът за третия етап - за изграждането на водни ефекти на фонтани и езера. Подготвяме документите и другата седмица може би ще подпишем и него", поясни кметът.

Припомняме, че строителството на обществения паркинг ще бъде в рамките на сегашното бетоново корито и според проектантското решение няма да навреди на околната дървесна растителност. Поръчката е възложена на фирма "Запрянови".

В момента се изпълнява първата част от реконструкцията на Цар Симеоновата градина.
Цялото развитие на темата можете да проследите тук.

Виж коментарите (33)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: