Центърът на Пловдив се превърна в открита сцена без завеси. По повод Световния ден на театъра Главната улица оживя в пъстро театрално шествие, което събра деца, ученици, студенти, актьори и творци от театри и културни институции, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Шествието премина като жива приказка – шумно, цветно и енергично. 

Артистите от от Драматичен театър Пловдив, Кукления театър, Сценични кадри, Художествената гимназия, ПГО "Ана Май" и частен театър "Хенд" крачеха гордо, носейки плакати, маски и театрални символи, които напомняха, че сцената не е само място, а състояние на духа.

Минувачите спираха изненадани, усмихваха се, снимаха с телефоните си и за миг ставаха част от представлението. Атмосферата беше празнична, което е доказателство, че театърът продължава да събира хората отвъд сцената.

Кулминацията настъпи на площад "Театрален“, където участниците се събраха в общ финал с множество аплодисменти.

Театърът живее там, където има хора, които вярват в силата на историите, защото той е любов. 

Припомняме, че преди 2 години на днешния ден бе открит площад "Театрален".

През миналата година бе поставена официалната табела на мястото. Събитието бе придружено със страхотен концерт. 

Площад "Театрален" се намира на мястото, където през 1881 година именно в Пловдив се създава първият професионален театър в България. Той се е казвал международен театър "Люксембург“.