ОП "Чистота" продължава работата по улиците на града след обилния снеговалеж през почивните дни. 
"От неделя с челни товарачи и самосвали изгребваме и извозваме до депата в районите "Тракия" и "Северен" купчините сняг, останали покрай булевардите и кръстовищата. 
Отваряме изцяло пространствата и около автобусните спирки", съобщи директорът на общинското предприятие Иван Стоянов
Вече са обработени с противообледенителни смеси всички тротоарни и пешеходни площи, като в над 90 процента е достигната чистота на настилката до плочка, казват от предприятието. 
Там, където има усойни и проблемни места, замръзнали поради ниските температури от минус 10/ минус 14 градуса, се работи и в момента.
"За по-бързо изчистване до 100 процента техниката ще работи на двусменен режим, както и в събота и неделя", увери Иван Стоянов.