Четири сигнала е разгледала на първото си работно заседание днес Общинската комисия за превенция и противодействие на корупцията, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
"И четирите сигнала, получени от 18 ноември, когато обявихме каналите за връзка с нас, досега, се оказаха достатъчно съдържателни и им дадохме ход. Единият е дори анонимен, но съдържа достатъчно фактология, за да му обърнем внимание", коментира председателят на комисията Петя Гогова пред журналисти.
Тя отказа да даде подробности относно конкретните случаи, докато проверките не стигнат до окончателен резултат. В единия от сигналите, свързан с измама, ставало дума за драстично нарушаване правата на потребител. След събиране на допълнителна информация от подателя, за да се разбере дали е налице и корупция, ще бъдат сезирани прокуратурата и Комисията за защита на потребителите.
Разгледана е и жалба срещу държавна институция, чийто ръководител и юрист ще трябва да дават обяснения на комисията при следващото й заседание. "Срещу пловдивската община няма подадени сигнали", подчерта Гогова.
В началото на днешното си заседание членовете на антикорупционната комисия единодушно се съгласили имената им да бъдат обявени. Освен Петя Гогова и секретаря Христо Лазаров, които са известни от близо месец, в новия обществен орган участват Александър Линков - преподавател в ПУ "Пайсий Хилендарски", Елка Паникян - общественик, Иван Мардеросов - юрист, Радка Колева - директор на НБ „Иван Вазов", Тодор Божилов - журналист, Петко Василев - председател на Комисията за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, Димитър Влахов - сектор БОП, Лъчезар Лазаров - юрист, и Пенка Калинкова - общественик. Наблюдаващ прокурор в комисията без да е неин член ще е Мирослав Христев.
Сигнали за корупция се приемат на тел./факс: 032/ 62-00-73, адрес: 4000 Пловдив, ПК 72 и на e-mail: antikorupcia.pld@abv.bg.
Антикорупционната комисия даде ход на първите сигнали
© Plovdiv24.bg








Shovelhead
на 08.12.2009 г.
Така и не разбрам смисъла от тази комисия, при положение че към МВР работи такова звено. Това че за три седмици има подадени едва четири сигнала е повече от показателно за дейността им.
Millau
на 08.12.2009 г.
А аз пък предлагам тази комисия да се представлява от обикновенни граждани а не от корумпирани или свързани с корумпираните длъжностни лица
Sargon III
на 08.12.2009 г.
Не ги разбирате вие тези работи! Има корумпирани служители, които не си плащат на когото трябва и затова ще получат добър урок. Който е тръгнал да играе соло, няма да прокопса - трябва да се дава процент на бащиците. Просто не бива да има неорганизирана корупция, всичко трябва да е организирано и контролирано!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!