Акция по репатриране в "Северен"

4868
1

Акция по репатриране на стари автомобили бе проведена в район "Северен“. Отстранени са изоставените коли от следните адреси: бул. "България“ 20, 44, 68, 74, 78, бул. "Дунав“ 89  и  ул. "Гонда вода“ 24.

"С поредната акция по репатриране освободихме още 8 места. По този начин постепенно  решаваме важния въпрос с паркирането, като вдигаме излезли от употреба МПС-та. Повечето собственици доброволно премахнаха неизползваемите коли, с което ни съдействаха“, каза кметът на "Северен“ Стоян Алексиев.

Според промените в Наредбата за управление на отпадъците се облепят автомобили, които не са в движение, без технически преглед за последните три месеца и разположени на общински терен. За да не бъдат вдигнати старите коли, собствениците имат 3-месечен срок, в който следва да приведат автомобилите в техническо изправно състояние, да ги преместят на частен терен или да ги предадат за разкомплектоване на лицензирани за целта фирми.

Сигнали за наличието на изоставени автомобили в район "Северен“ могат да бъдат подавани на тел. 032 / 901 164 и 032/901 199.

Провеждането на акциите по репатриране на стари коли от районната администрация продължава и занапред.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Изключително пиян моторист катастрофира в 13.30 часа
Обявени са свободните места за трето класиране за прием в първи к...
Пепа Деведжиева: 1 година комисия от съветници не написа правила ...
ПТП в "Остромила" преди полунощ, има ранен
Кметът на "Северен": Имаме 10 проекта за паркинги
Пловдив посреща прекрасен фестивал


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).