2000 антипаркинг колчета в борбата срещу наглите шофьори в Пловдив!

7745
14

По улиците на Пловдив тази година ще бъдат монтирани близо 2 хиляди антипаркинг колчета. Това каза днес Александър Държиков, заместник-кмет по транспорта и сигурността. За тази цел в бюджета на града са предвидени 80 000 лева.
Най-вероятно съоръженията ще бъдат с височина 80 сантиметра, на тях ще бъде отбелязан гербът на Пловдив и ще съдържат светлоотразителен елемент. Така дори тъмната част на денонощието ще бъде видима границата, която те очертават. Целта на начинанието е ясна - да се сложи край на наглото паркиране върху тротоарите, което сега ежедневно максимално затруднява преминаващите пешеходци.

Приоритетно антипаркинг колчетата ще се поставят на места, в които има най-много нарушения. Такива например са някои участъци от бул."Цар Борис Трети Обединител", както и от булевардите "Мария Луиза" и "Източен", съобщи още Държиков.

Виж коментарите (14)
Още новини от Новини от Пловдив:
Брутална агресия от младеж с тротинетка на Гребната в Пловдив
53-ят випуск на Математическата гимназия завърши с впечатляващи р...
БСП Пловдив за презастрояването: Празните апартаменти показват, ч...
Отвориха голямата детска площадка в Цар Симеоновата градина след ...
Новият директор на УМБАЛ "Пловдив": Ще помоля за търпение, надява...
Освободиха ръководството на УМБАЛ "Пловдив"


Виж още: