С емблема, изработена от 10 000 стръка цветя, ще посрещне своите гости Международният технически панаир, който ще стартира на 24 септември 2007 г. в Пловдив. Отличителният знак на най-големия изложбен център в България ще бъде поставен вдясно от централния вход на комплекса.
Вляво ще стои часовник с цифри от цветя и златни стрелки. Механизмът е доставен от чужбина. Вече е готов дренажният пласт, който ще го предпазва от влага. Подобни часовници има в паркове на Виена и Монако.
Монтажът започва на 13 септември и ще продължи 10 дни при денонощна охрана. Постаментът ще бъде обграден с параван. Така пловдивчани и посетителите на панаира ще бъдат изненадани с уникалното съоръжение в деня на откриването на ЕСЕН 2007.
500 човека работят ежедневно по ремонтите в панаирния комплекс, които започнаха на 15.07.2007 г. и ще приключат в дните преди началото на деловия форум. Преди да влязат строителите, панаирното градче бе основно почистено, от него бяха изкарани 25 000 кубични метра отпадъци.
До момента са сложени 12 000 кв. метра нови тротоари около и в панаира. Сменени са облицовките на колоните на централния вход и фасадата, сложени са 60 нови пилона от стъклофибър, на които ще бъдат качени флаговете на 47 държави участници в ЕСЕН 2007, подменено е и осветлението.
Модерна напоителна система е изградена в трите парка.
Подлезът е облицован с естествен камък. До централния вход е оформен нов информационен център.
В момента се преасфалтира площ от 12 000 кв. метра в комплекса. Довършват се ремонтите в 2 палати, които не са използвани над 15 години. Така за първи път по време на есенния панаир ще функционират всички палати, както и нови открити площи.
Общо 12 000 кв. метра допълнителни експозиционни площи са изградени за предстоящото изложение, за да се отговори на заявките на изложителите. За тазгодишния Международен технически панари те са ангажирали щандове и бунгала, чийто размер е с 9% по-голям в сравнение с 2006 г., а при чуждестранното участие - с 22%. Досега участниците в Международния технически панаир са 3641, с 3% повече от миналата година.