Утре на тридневно посещение в България пристига Александър Граф Ламбсдорф, депутат от Европейския парламент и заместник-председател на групата на Алианса на либералите и демократите за Европа, както и водач на листата на Германската свободна демократическа партия (СДП) за изборите за Европарламент 2014 г. Той ще бъде придружаван от д-р Йоахим Щамп, заместник-председател на групата на СДП във федералния парламент на провинция Северен Рейн-Вестфалия и говорител по интеграционната политика на групата.
По покана на Фондация за свободата "Фридрих Науман", в петък, 7 март, двамата ще вземат участие в дискусия под надслов "Модели на миграция в ЕС: Изтичане на мозъци или "миграция по бедност"? Предизвикателства пред България и Германия". Дискусията ще започне с въвеждащо изказване на доц. Даниела Бобева, заместник министър-председател по икономическото развитие на България, и ще тематизира също ситуацията на ромското малцинство в страната.
В деня преди събитието Граф Ламбсдорф и д-р Щамп се посетят пловдивския квартал "Столипиново", където ще се срещнат с представители на ромската общност.
Част от престоя на Граф Ламбсдорф и д-р Йоахим Щамп в България ще включва:
6 март 2014 (четвъртък), Пловдив
15.30 ч.: Посещение в пловдивския квартал "Столипиново": среща с представители на Фондация "Рома-1995" и обиколка с цел запознаване с условията на живот на ромското малцинство в "Столипиново" (ул. "Ландос" №81).
16.30 ч.: Среща-разговор с Георги Титюков, заместник-кмет "Спорт, младежки дейности и социална политика" в Община Пловдив и с представител на Областния съвет за сътрудничество по етническите и интеграционните въпроси в Пловдив. (пл. "Стефан Стамболов" №1).
Важни западни клечки идват в "Столипиново" да видят как живеят ромите
© Plovdiv24.bg








nevena_t
на 05.03.2014 г.
Ромите в Столипиново живеят като цигани :-)))))
haho2013
на 05.03.2014 г.
ами да видят , а най-хубаво да им ги натоварим на влака и да си ги вземат с тях като толкова са се притеснили.
sveti dimitar
на 05.03.2014 г.
Живеят на гърба на българина. Защо не видят , как живее българина?
Ivan Trendafilov
на 05.03.2014 г.
Да дойдат да видят как живеят българите!
temi
на 05.03.2014 г.
Живеят си царски в палатите издигнати от продажба на наркотици, цигари и сутеньорство
campeon2004
на 05.03.2014 г.
Каквоима да гледат, един циганин, винаги живее, като циганин...Няма значение дали е в България, или в друга държава...
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!