Седем българи и един арменец се намират в ареста в Белгия по подозрение, че са членове на банда за кражба на луксозни коли, предаде Belga.

Следователите смятат, че през последните месеци бандитите са откраднали най-малко 20 скъпи автомобила от паркингите на няколко европейски летища, сред които брюкселското "Завентем", това в Шарлероа и аерогарата в Дюселдорф, предава Фокус.

След кражбата бандата поставяла нов номер на шасито, а след това колите били изнасяни от страната и продавани.

Част от автомобилите били изнасяни към Източна Европа, а други вече са намерени в Бахрейн.