Испанската полиция стреля, за да спре шофьор на камион, натоварен с газови бутилки, който шофирал с висока скорост по Околовръстния път на Барселона, предаде "The Telegraph", цитиран от Нова тв. Камионът бил откраднат. Не е ясно накъде е искал да отиде шофьорът. 
По време на гонката са паднали газови бутилки от каросерията. Полицай е стрелял по кабината на камиона, за да спре шофьора. Има един ранен човек. Накрая мъжът бил принуден да спре, тъй като завил в грешна посока и стигнал до кей. Говорител на полицията не потвърди за стрелбата, но заяви, че в момента мъжът е на разпит. Според местни издания мъжът може и да е бил дрогиран.