В събота следобед при катастрофа във Франция са пострадали двама българи, единият от които сериозно, съобщава La Depeche, цитиран от Фокус.

Инцидентът е станал към 15 часа в град Сент Кристи д‘Арманяк, в департамента Жерс.

В катастрофата е участвал туристически автобус с 38 германци и кола, в която пътувала българска двойка. Мъжът е леко ранен, но 43-годишната жена е приета в болница в Мон дьо Марсан.

По предварителна информация причина за катастрофата е лошо изпреварване - автобусът се е опитал да изпревари кола, а българите са се опитали да изпреварят автобуса.