Броят на загиналите при самолетната катастрофа в Южна Корея достигна 167 души

2642

Броят на загиналите при самолетната катастрофа на международното летище Муанг в Южна Корея нарасна на 167 души, съобщава информационна агенция Yonhap, като се позовава на служители на пожарната.

"Броят на загиналите при самолетната катастрофа на авиокомпания Jeju Air  нарасна до 167 души към 17.11 ч. (10.11 ч. българско време)", съобщават от пожарната, изваждането на телата продължава.

Самолет Boeing 737-800 на компанията Jeju Air, изпълняващ полет 7C 2216 от Банкок до Муанг в Южна Корея със 181 души на борда, прелетя покрай пистата и се разби в ограда при кацане на летище Муанг в Южна Корея. Възникнал е пожар

Вече е потвърдена смъртта на 167 души, двама са спасени.

Това са двама членове на екипажа на самолета, една жена и един мъж. Те са със средни и тежки наранявания, транспортирани са в болници. В самолета е имало 173 граждани на Южна Корея и двама тайландци. Предполага се, че всички пътници (с изключение на двамата членове на екипажа) са загинали.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Нападения в плитки води: Агресивна риба застрашава рибари и турис...
Ток от Сахара под морето: Новият €25-милиарден план на ЕС
Нова екозабрана в Европа: Вижте какво изчезва завинаги от масите ...
Европа търси трайно решение за лятното и зимното часово време
НАТО готви 70 милиарда евро за Украйна на срещата в Анкара
На 93 години почина легендарната първа дама Бернадет Ширак


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).