Едни от най-обичаните български звезди се обединиха в благородна кауза, която променя традиционните представи за абитуриентските балове. Веселин Маринов, Графа, Деси Слава, група "Остава“ и световноизвестният графити артист Насимо "грейнаха“ върху специални тениски, които заменят скъпите костюми и рокли в името на доброто.

За вдъхновяващата инициатива информира Plovdiv24.bg, цитирайки в. "Телеграф“. Благотворителната кампания под наслов "С тениска на бала“ тази година прераства в истинско национално движение. Основната цел е събраните средства да бъдат превърнати в стипендии за първокурсници без родители, като им се даде равен старт в университетското образование.

Детайли за инициативата:

Всяка тениска струва 20 евро (около 40 лева). Използват се уникални проекти на самите изпълнители и артисти, които са ги предоставили безвъзмездно на каузата. Подкрепа за младежи в неравностойно положение, които продължават образованието си след завършване на 12. клас.

Звездите, които участват с "добро сърце“, призовават зрелостниците да се откажат от излишния лукс само за една вечер, за да помогнат на свой връстник да има бъдеще. Кампанията вече се превръща в традиция, като всяка година все повече класове от цялата страна избират да отидат на бала си с тениски вместо с официални облекла.