Петър Беляшки с изложба живопис в галерия "Червеното пони"

1596

"Звук и ритъм" е темата, която обединява 30-те абстрактни композиции, които известният и обичан пловдивски автор ще представи пред своите почитатели в четвъртък , 9 юни, от 18.30 часа в галерия "Червеното пони".

Родени от манталитет и чувствителност в духа на лиричната абстракция са всички картини в неговата изложба. Посредством елегантен и пастелен колорит, толкова характерен за творчеството му, авторът е нарисувал своите сънища, загатнал е фигури и пейзажи. Под смелите плътни фактури и монохромни полета прозират причудливи силуети, музикални инструменти и графични символи. Така всяка картина на изящния живописец е цяла Вселена, пред която стоейки сме обладани от чувство за равновесие, спокойствие и хармония.
Петър Беляшки е роден на 20 юни 1953 год. в гр. Пловдив. Член е на СБХ. Това е неговата 38-ма самостоятелна изложба. Картините му са притежание на много частни колекционери в България, Франция, Англия, Германия, Холандия и Америка.

Изложбата на Петър Беляшки ще бъде експонирана в "Червеното пони" до 26.06.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Край на застоя: 4 зодии ще се почувстват "на върха на света" този...
Емрах Стораро: Повече няма да правя така, грозни компании ме дърп...
Преди я наричаха най-грозната кола, днес я наричат бъдеща класика...
Голямата любов на покойния Ламбо има повод за празник
Нападнаха и оплюха актрисата Анна Кошко на улицата
Есил Дюран взриви мрежата с горещи снимки: Все още безсрамно вярв...


Виж още: