На 21.12.2011 г. /сряда/ от 18:00 часа в библиотеката на Народно читалище "Шалом Алейхем - 1945" ще бъде открита самостоятелната изложба на Мартин Гюров - млад пловдивски талант от социалния дом "Св. Врач". Организатори на изложбата са Народните читалища "Димитър Благоев - 2008", "Шалом Алейхем - 1945" и арт-галерия "S-Hombre".

Мартин ще представи 15 свои картини, обединени в експозицията "Цветна зима". Той е един от учениците на художника Милен Сиромашки, преподавател в Школата по изобразително изкуство към НЧ "Димитър Благоев - 2008", и благодарение на провежданата там арттерапията успешно се интегрира в обществото.

Напомняме ви, че на изложбата "Цветна пролет", открита на 23 март 2011 г., Мартин бе награден за участието си с картини в благотворителна акция в подкрепа на борбата с рака на шийката на матката, проведена в Международен панаир - Пловдив.