ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Музика
Личности
Културни
Кино и филми
Други
Кулинарни
Легендарен наш певец заживя в чужбина
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:01 / 18.02.2025Коментари (2)125223
©
Легендарен наш певец Стефан Митров, познат на публиката с вълнуващия репертоар от поп и попфолк песни, се установи да живее в Нидерландия през последните години.

Въпреки че вече 6 години е далеч от страната ни, той не къса връзката си с публиката и продължава да изнася концерти тук.

"Много често сънувам, че съм си в България. В крайна сметка аз се преместих да живея в Нидерландия, когато бях на 45 и няма как да изтрия толкова дълъг период от живота си. Но и не съм се откъснал по никакъв начин, защото непрекъснато се връщам, за да пея на различни места. Подбирам интересните за мен ангажименти, свързани с пеенето ми. Това е моята истинска професия и призвание. Спомените ми са свързани най-вече с музиката и целия трънлив и труден път, през който съм преминал, но и с любовта на публиката. Тя ми е най-ценна и никой не може да ми я вземе, каквото и да прави срещу мен“ – споделя певецът в интервю пред Вида Пиронкова за "Телеграф“. 

За обидата и неудовлетвореността, които изпитва признава: "Винаги съм се чувствал ощетен от незаинтересоваността на медиите, визирам радиа и телевизии, от които в крайна сметка зависи нашата работа и популяризирането на песните ни“.

През годините Стефан Митров е създал и изпълнил десетки красиви и романтични песни, а публиката го обича истински, но остава встрани от тренда и не успява да се нареди сред най-популярните ни изпълнители.

"Много хора са ми помагали през годините, но не успях да намеря толкова голямо финансиране в лицето на спонсор или партия (както много други колеги правеха и продължават да правят), за да популяризирам музиката си и получа необходимата реклама. А всички знаем, че изкуството струва много пари. Цял живот съм инвестирал почти сам в себе си и песните ми. Всичко, което съм изработил с гласа си. Случвало ми се е да взимам заеми, за да правя нова музика“ – обяснява певецът.

За избора си да се премести да живее в Нидерландия разказва: "Реших го в етап от живота си, когато вече ми писна тотално от всичко отвратително, което се случва в България. От всичко, което ежедневно ме заобикаляше и дори и интонационния свят, в който бях принуден да живея. Имам близка приятелка, която е в Нидерландия от много години. Два пъти идвах да пея на частни партита и след разговори с нея реших да опитам да заживея и аз тук. Чувствам се добре и спокойно. Чисто е, подредено и приятно – нещо, което за съжаление не мога да кажа за България“.

По думите му от България му липсват единствено неговите близки, с които не може да бъде ежедневно. "Само това не може да се замени по никакъв начин. Имам си всичко останало, което ми е необходимо“ – констатира певец и споделя как се справя в новия си дом.

"Справям се чудесно, вече говоря и добре холандски. Проблем тук може да имат само хората, които не успяват да се интегрират по никакъв начин, но това до голяма степен зависи от умствения им и интелектуален багаж, както и от желанието им да работят“. 

Няма много приятели, но пък тези, които са останали, са му достатъчни и не крие: "От приятели "само за маса“ ми е писнало. Такива минаха много през живота ми. Мой приятел мога да нарека само честен и добронамерен към мен човек“.


Още по темата: общо новини по темата: 5298
25.03.2025 »
25.03.2025 »
25.03.2025 »
25.03.2025 »
25.03.2025 »
25.03.2025 »
предишна страница [ 1/883 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
0
 
 
И този ЛЕГЕНДА..... КАТО БИСЕР ИВАНОВ - ЛЕГЕНДАТА ...ОТ ЛЕВСКИ..... ХА-ХА-ХА....В България,КОЙТО МОЖЕ ДА ПРЪДНЕ Е ЛЕГЕНДА
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Любопитни новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Март 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Хороскоп за деня
Ботев в Лига Европа, сезон 2024/2025
Hills of Rock 2025
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: