Концерт с изцяло Моцартова програма на Велика сряда представя операта

2103

С подкрепата на народния представител от ПП ГЕРБ и член на Парламентарната комисия по културата, гражданското общество и медиите Величка Шопова тази вечер от 19.00 часа в Концертна зала - Пловдив, ценителите на класическата музика ще имат възможността да се насладят на Симфоничен концерт на солистите от Виенската филхармония концертмайстор Албена Данаилова - цигулка, и Кристиан Фрон - виола.

Диригент ще е Алексей Измирлиев, а в програмата са включени Увертюра "Отвличане от сарая", Симфония-концертанте за цигулка и виола и Реквием на Волфган Амадеус Моцарт.

Солисти ще са Дарина Стоева - сопран, Алексан Чобанов - контратенор, Димо Георгиев - тенор, Делян Славов - бас. В Симфоничния концерт ще участват оркестър, хор и солисти на Държавна опера - Пловдив, диригент на хора - Весела Гелева.
Симфоничният концерт се осъществява благодарение на финансовата подкрепа и любезното съдействие на народния представител от ПП ГЕРБ от 16-ти МИР и член на Парламентарната комисия по културата, гражданското общество и медиите Величка Шопова.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Карлос Насар: Благодаря ви!
Почина Доналд Гиб
Днес навършва 49: На 18 внезапно остава без майка, следва бляскав...
Лили Иванова към Дара: България се гордее с теб! Бъди щастлива
Ники Кънчев: Не е за вярване, но днес културният феномен "Стани б...
Борис Кръстев: Не исках тази роля


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).