40% от работещите хоум офис биха напуснали, ако им се наложи да се върнат присъствено

2006

Близо 40% от служителите, работили в хоум офис в последните 2 години, биха напуснали, ако шефовете им наложат отново присъствен режим на работа. 50% от тях смятат, че са по-ефективни от вкъщи. Това показват данни от проучване на Microsoft.

HR специалистът Мария Стоева споделя пред Нова нюз, че хибридният модел категорично е по-предпочитан от служители и работодатели.

"Разпределението на работното време между вкъщи и офиса зависи от много фактори - зависи от конкретната дейност, екипа, опита служителите", коментира тя. 

От своя страна оперативният мениджър Християн Петков смята, че българските компании в голяма степен са се адаптирали към хоум офиса.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Почина Дейви Чейс - момичето зад Самара от "Предизвестена смърт" ...
Звездни предупреждения за днес: Една зодия ще се бори с реалностт...
Честито на Румен Радев
Израснала в Пловдив в семейство на пилот, днес тя е звезда от сер...
Бебето на Бойко Кръстанов и Лидия Василева направи дебют в арт ср...
Ралица Паскалева аут от "Игри на волята", Ивет Лалова на нейно мя...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).