Преди да отпиете глътка вода от чешмата, се погрижете да проучите дали съдържанието на флуор в нея не е твърде високо, предупреждават британски специалисти, които са открили връзка между елемента и затлъстяването и депресията.
Неблагоприятните ефекти от флуора върху щитовидната жлеза са установени отдавна, но досега не са демонстрирани в изследвания на населението.
В настоящото проучване специалисти от университета на Кент са анализирани данни от диагностицирани през 2012 и 2013 г. случаи на понижена функция на щитовидната жлеза (хипотиреоидизъм). Изследователите са взели под внимание факта, че състоянието се наблюдава по-често при жените и с напредването на възрастта.
Според авторите на проучването насищането на водата с флуор над определено ниво е свързано с 30% по-висок риск от понижена функция на щитовидната жлеза.
Състоянието на свой ред може да доведе до натрупване на тегло и депресия.








Анонимен
на 02.03.2015 г.
За радост са много малко страните в момента, които се тровят с чешмяната си вода. Американците са едни от тях. Тук преди време един се опитваше да ни пробута флуориране, но за радост не успя. Тъй че ако в бъдеще пак започнат да обясняват как е нужно за дентална хигиена и какво ли още не, да знаете, че са пълни глупости. Това е отрова. Наскоро дори излезна изследване от Харвард относно флуора във водата. Може да се поразчетете.
минавам оттук
на 02.03.2015 г.
Този проблем може да бъде решен елементарно - налива се чешмяната вода в чиста кофа и се оставя така открита за 1 нощ. Флуорът е летлив и се изпарява. На следващата сутрин водата е много добра и за пиене, и за готвене.
Анонимен
на 01.03.2015 г.
Хмм, ами как така една от най-тлъстите и депресирани нации ще си обясни проблема, при положение че там няма флуор във водата? (за USA говорим )
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!