Здравният министър: Няма да вдигаме здравните осигуровки и таксата при личните лекари

Няма да вдигаме здравните осигуровки и таксата при личните лекари. Това заяви здравният министър доц. д-р Силви Кирилов от Габрово. Министърът бе там, за да открие лицензираната през лятото хеликоптерна площадка.

Доц. Кирилов сподели, че таксата при общопрактикуващите лекари ще остане непроменена дори след въвеждане на еврото до 30 юни.

"Здравната вноска на този етап не предлагаме да бъде вдигана. Ние въвеждаме еврото от 1 януари и сме приели, че до 30 юни няма да предприемаме повишаване на таксите", сподели още министърът.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: