63-годишен мъж се е самозапалил на спортна площадка в Дупница. С множество изгаряния той е настанен в столичната болница "Пирогов". Пострадалият е от дупнишкото село Яхиново - затворник, който изтърпява присъда в Бобов дол. Той бил пуснат в домашен отпуск.

Случайни минувачи видели горящия човек снощи към 22:50 часа и му се притекли на помощ. Успели да го извадят от лапите на смъртта, защото под ръка имали пожарогасител и бързо потушили пламъците.

Мъжът е транспортиран за лечение в "Пирогов". По случая е образувано досъдебно производство в Районно управление - Дупница.



Източник: Радио "Фокус"