Вече 60 души са заразени с морбили в област Благоевград. Това съобщиха от местната здравна инспекция. Оттам допълниха, че до този момент са ваксинирани 296 души с пропуски в имунизацията срещу морбили и такива които подлежат на такава  на 12 годишна възраст. Издирени са 459 контактни лица.

Продължават и проверките за изпълнение на връчените на общопрактикуващите лекари предписания относно издирване и имунизиране на лица с пропуски в имунизацията  срещу заболяването.



Източник: Нова тв