Секунди след като получи от президента мандат за съставяне на правителство, Бойко Борисов предупреди, че все още нищо не е сигурно. Той подчерта, че всичко зависи от консултациите днес следобед.
"В утрешния ден или ще върнем мандата, или ще предложим кабинет", каза Борисов и отново обърна вниманието към партньорите от другите политически сили. 
Той добави, че ще продължи да прави всичко възможно за съставяне на правителство, но това може да се случи само ако и другите партии направят компромиси с някои от многобройните си изисквания.