Увеличават заплатите в МВР с 8%

6948
27

Заплатите на служителите в Министерството на вътрешните работи ще бъдат увеличени с 8 процента със задна дата - от 1 януари. Това съобщи заместник-министърът на вътрешните работи Васил Маринов.

Той каза, че първоначалните разчети били за 5% увеличение, но министерството намерило резерви. Увеличение ще получат всички, включително и чиновниците от административните звена.

По данни на синдикатите средната заплата в МВР в момента е 900 лева, а синдикалните лидери обявиха по-рано, че увеличение от 5% не е достатъчно.

Виж коментарите (27)
Още новини от Национални новини:
В 21:00 часа тази вечер у нас измериха едновременно 32 градуса и ...
У нас днес падна 44-годишен температурен рекорд
От полунощ тази вечер влиза в сила предупреждение за всичките 28 ...
Бивш здравен министър: На Слънчака е супер!
Българка показа касова бележка: Къде е евтинията в Гърция?
Лека кола скъса мантинелите на АМ "Тракия" и излетя в полето


Виж още: