Управител на малък магазин: Определено трябва да има промяна в цените!

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
11:54 / 13.02.2025
2530
За днес е обявен бойкот на хранителните магазини у нас заради драстичното увеличение на цените на основни хранителни стоки. 

"Бойкотът е свързан с големите вериги, не с малките магазинчета като нас. Надявам се при нас да няма този ефект, да е негативен. В други държави имаше ефект, надявам се и при нас това да се случи. Определено трябва да има промяна в цените на някои хранителни продукти", коментира управителят на магазини Гергана Лукова в ефира на Bulgaria ON AIR

По думите ѝ вдигането на тока също е оказва влияние върху цените на храните. 

"При месото ние не сме променяли цените, стоят на същото ниво. При някои продукти има спекула. При нас в момента няма отлив. Ще има доста проверки от КЗК, нека да видим какво ще открият", изтъкна Лукова.

По отношение на предложението за таван на надценките за продуктите, тя смята, че в краткосрочен план може да има ефект.

"Дългосрочно това би създало проблем. Може да се появи още по-голяма спекула или изчезване на някои от продуктите от магазините", уточни Лукова.

Сдружението за модерна търговия излезе с позиция, в която се посочва "с този опит за бойкот се очерня светлият бизнес и се въвличат политически борби в него".

Виж коментарите (0)

Още по темата (638):
07.05.2025 Пчелар: Един буркан мед трябва да струва над 20 лева
04.05.2025 По-евтини домати, краставици и сирене, но млякото поскъпва
04.05.2025 Производител: Нормално е черешите у нас да струват 50-60 лева за килограм
03.05.2025 Шефът на борсата в Първенец каза дали ще паднат цените на плодовете и зеленчуците
21.04.2025 Икономист: На общинските пазар уж са земеделски производители, а продават банани
19.04.2025 Българските плодове станаха жертва на климатичните промени
Още новини от Национални новини:
Млад мъж слезе от БМВ-то си на АМ "Тракия". Блъсна го кола, а бус...
Пастрокът на Иван: Той е с празен поглед, майка му е съсипана, не...
Брокер: В Гърция е много по-скъпо от България. Луксозните имоти т...
20 лв. за килограм череши до края на май. Основно ще са от Гърция...
Влизат в сила нови правила за мебелите
Директор на фирма: Разплащането по мобилен телефон е технологично...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).