Трусовете в Симитлийско не спират

3105

Нов трус с магнитуд 2.5 по скалата на Рихтер е регистриран на 3.7 км. на северозапад от град Симитли, показва справка на сайта на Националния институт по геофизика, геодезия и география (НИГГГ) към Българската академия на науките (БАН). 

Земетресението е станало в 10.26 часа. Няма данни трусът да е бил усетен.

Припомняме, че земетресение с магнитуд М=4.0 бе регистрирано тази сутрин в района на град Симитли, област Благоевград. 

По данни на Националния Сеизмологичен Център към НИГГГ-БАН събитието от 08:25 часа българско време е усетено в градовете Симитли, Благоевград и Гоце Делчев. 

Поредицата от сеизмични събития в този район започна на 04 септември 2023 г.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил
Двама мъже са между живота и смъртта след брутални сцени на наш п...
"Повел съм хора към мечта, а не към реалност": Ивелин Михайлов са...
Пак проблеми по АМ "Тракия" от София към Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).