Тито Петковски: България беше и продължава да бъде най-големият враг на Македония

7146
13

България беше и продължава да бъде най-големият враг на Македония. Това каза бившият председател на парламента на Република Северна Македония Тито Петковски, предаде БГНЕС.

В продължение на дълги години Петковски бе народен представител и зам-председател на Народното събрание в Скопие.

"Национал-шовинистическите прояви на Румен Радев, Слави Трифонов и други подобни на тях български политици само потвърждават, че България бе и остава засега единственият открит враг", написа Петковски.

"Като имаме предвид, че тези послания идват от България в навечерието на най-големия християнски празник Рождество Христово /В РСМ празнуват Коледа по стар стил, бел. ред./ става ясно, че тези хора са лишени от елементарни морални скрупули. Ако така се отнасят към братска РСМ, както твърди Румен Радев, как биха се отнасяли към онези, които не са им братя", написа още Петковски.

Тито Петковски беше и кандидат за президент през 1999 година, но загуби от Борис Трайковски.

Виж коментарите (13)
Още новини от Национални новини:
Демерджиев отново в МВР! Първият министър със завръщане
Адвокат: Един подпис при оглед на имот може да ви струва хиляди е...
Шкварек срещу ПП-ДБ: Нарцистични и неадекватни сте
Срив в българската шивашка индустрия заради вноса на евтини дрехи...
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).