Тир гори на магистрала "Тракия" при 66 километър в района на Славовица. Камионът се е самозапалил. Няма пострадали хора, съобщава Нова ТВ.

Движението по магистралата в посока София е спряно. Задръстването е няколко километра. От АПИ препоръчват шофьорите да се движат с повишено внимание по обходен маршрут през пътен възел Церово - гр. Септември - път I-8 - Белово-Костенец-София.

Пожарникарите правят всичко възможно, за да изгасят огъня.