Температурите остават опасно високи и утре

3047
1

"Жълт" код за високи температури са обявени за 24 области за 22 юли. Това показва справка на сайта на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН.

Кодът е в сила за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Силистра, Шумен, София - област, София-град, Перник, Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Кърджали, Хасково, Сливен и Ямбол. 

През нощта над по-голямата част от страната ще е ясно и тихо. Утре отново ще е слънчево и горещо. Над западните райони от страната облачността временно ще се увеличи. 

Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 32° и 37°. Атмосферното налягане ще бъде близко до средното за месец юли и ще остане без промяна.

Над планините ще е слънчево с временни увеличения на облачността. Ще духа до умерен предимно източен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 25°, на 2000 метра - около 20°.

По Черноморието ще е слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са от 26° до 28°. Температура на морската вода ще е 24-27°. Вълнение на морето около 2 бала.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Иво Аръков проговори за онези 400 000 евро: В момента изплащам 4 ...
Радев: Съвсем скоро предстоят важни посещения
Разместване в Топ 6 на градовете у нас по население
Минус 2 градуса са измерени в Южна България тази сутрин
Днес е летен Никулден – какви са народните поверия
866 души у нас, 24 400 в Европа: Жегата вече убива по-бързо от пъ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).