Съдбата на кабинета се решава във вторник

2563

Народното събрание ще заседава извънредно във вторник, 21 юни, от 11:00 часа, потвърдиха за БТА от пресцентъра на парламента. Извънредното заседание се свиква във връзка с внесения от ГЕРБ-СДС вот на недоверие към правителството на министър-председателя Кирил Петков.

След разискванията по вота, които са насрочени за вторник, следва гласуване, което според правилника на парламента трябва да се състои не по-рано от 24 часа след приключване на разискванията.

След консултации с парламентарните групи подкрепа за внесения от най-голямата парламентарна опозиционна сила заявиха депутатите от "Има такъв народ", "Възраждане" и ДПС.

Вотът на недоверие бе внесен в сряда, в 8:40 сутринта, с подписите на 59 народни представители от ПГ ГЕРБ-СДС. В мотивите е записано, че "разрушаването на 25-годишния консенсус за водене на разумна и дисциплинирана фискална политика е превърнало настоящото правителство в заплаха за фискалната стабилност и националната сигурност на страната".

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Тежка катастрофа с БМВ отне живота на непълнолетно момче
Боби Борисов показа с какви космически цени в Созопол гонят бълга...
Истинско лято на днешния 21 юни
Българи за километричните опашки: Гърците не са виновни!
Няма хора по Черноморието ли? По-добре вижте това!
Борисов в Раковски: Радев заслужава да бъде поздравен


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).