Криминалисти от Полски Тръмбеш разследват унищожаване на предно и задно стъкло на помощен локомотив на товарен влак. Престъплението е извършено в понеделник в близост до жп прелез в село Раданово, Община Полски Тръмбеш.

Докато композицията минавала край местната ромска махала, машинистът чул трясък от трошене на стъкла. Локомотивът е бил обстрелван с камъни.

Влакът е бил придвижен до жп гарата в Горна Оряховица. Направен е оглед и е образувано досъдебно производство по случая. Вандалите се издирват.



Източник: "24 часа"