С три процента по-скъпа екотакса ще плащат собствениците на автомобили над 5-годишна възраст. Това решиха министрите на днешното си заседание.

Идеята е да се насърчават хората да използват екологично чисти возила, обясни екоминистърът Ивелина Василева.

С промяната човек, който кара над 10-годишна кола, ще плаща 275 лв. при купуването ѝ, или с 8 лв. повече.

По официални данни в страната има регистрирани 3 900 000 коли, а средната им възраст е 16 години.



Източник: Нова тв