Рашков за ареста на Борисов: Имаше неотложност

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
12:33 / 26.08.2022
2426
Бившият вътрешен министър Бойко Рашков коментира ареста на лидера на ГЕРБ и бивш премиер Бойко Борисов, който бе окончателно обявен преди дни за незаконен от Софийския административен съд.

"Нито един не пожела да прочете материалите, съпътстващи така оспорваната заповед за неговото задържане за 24 часа. В решението на административния съд отново е казано, че в заповедта не са записани фактическите основания. А заповедта не може да ги съдържа по една много проста причина – те са 470 страници и не могат да намерят място в една страница – бланка за задържане. А по времето на Христо Терзийски и Младен Маринов те задържаха за 24 часа когото пожелаят и такъв шум вдигаха. Имаше неотложност в друг смисъл, но този въпрос е чисто правен", аргументира се той пред БНТ. 

Той бе категоричен, че ако бъде избран (Рашков води листата на Продължаваме промяната в Перник – бел. ред.), ще работи за продължаване на борбата срещу корупцията.

На въпрос дали ще стане председател на Антикорупционната комисия (КПКОНПИ), Рашков каза, че това зависи от развитието на политическите процеси в страната.

Виж коментарите (0)

Още по темата (216):
29.04.2025 Кирил Петков: Невинен съм
29.04.2025 Кирил Петков влезе с усмивка в съдебната зала
28.03.2025 Прокуратурата повдигна обвинение на Кирил Петков
14.02.2025 Деница Сачева за предаването на Кирил Петков на съд: Никой не е над
закона
14.02.2025 Асен Василев: Вчера Кирил настъпи Пеевски. Днес Джаба отвръща на удара
14.02.2025 Кирил Петков отива на съд
Още новини от Национални новини:
Хампарцумян: Преди "мизерните пенсии" какво сте направили?
Махат хартиения талон на колите
Археолози се натъкнаха на ограбен гроб при спасителните разкопки ...
Евродепутат: България липсваше на европейската и световната полит...
Депутат предупреди: Предстои сериозна финансова криза!
Утре 30 градуса, но на морето изобщо няма да е топло


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).