Прокуратурата обвини сръбския гражданин, превозвал 47 мигранти

1813

Районна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем Й.П., на 59 г., сръбски гражданин, за това, че на 22.06.2023 г. на км 205 на автомагистрала "Тракия“, общ. Стара Загора, с цел да набави за себе си имотна облага чрез използване на товарен автомобил, марка "Рено“, с чужда регистрация, противозаконно е подпомогнал 47 чужденци - 43 граждани на Афганистан и 4-ма граждани на Пакистан, да преминат в страната в нарушение на закона. Престъплението е квалифицирано по чл.281, ал.2, т.1 и т.5, вр. ал.1 от Наказателния кодекс.

Й.П. бил нает в Сърбия да извърши превоз на пътници срещу заплащане от 2350 евро. За целта му бил предоставен товарен бордови автомобил, марка "Рено“. На 14/15.06.2023 г. група от 47 мигранти - 43 граждани на Афганистан и четирима граждани на Пакистан, всички мъже, с  водачи от Турция преминали "зелената“ границата между Турция и България. Й.П. ги е качил от село близо до град Бургас в товарен автомобил, марка "Рено“. На км 205 на автомагистрала "Тракия“ автомобилът бил спрян и задържан.

Обвиняемият Й.П. е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Днес, 23 юни 2023 г., Районна прокуратура-Стара Загора ще внесе в съда искане за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража“ спрямо него.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Много дъжд утре, ето в коя част на страната
Изтичане на канализационни води от хотел в морето край "Елените"
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).