Приятелката на Кристиян: Той се опитваше да помогне на Милен Цветков

6806
4

Съдът даде ход на делото за катастрофата, при която загина Милен Цветков. Днес разпитаха приятелката на подсъдимия Кристиан Николов Симона Цанкова.

Пред съда Симона Цанкова разказва, че деня преди фаталната катастрофа е решила да празнува рождения си ден. За целта решили да си направят пикник на Витоша. Отишли там с компания, но полицаи ги видели, уточнява БНТ. 

Обяснили им, че събранията на открито са забранени заради пандемията и им съставили актове. Тогава купонът се преместил в дома на Кристиян и продължил да след полунощ. Всички употребявали алкохол.

След като изпил пореден шот, Кристиян споделил на Симона, че се почувствал странно. След това Кристиян пил успокоителен чай и се намазал с успокоителен крем. Купувал ги онлайн и ги ползвал по време на сесии.

В деня на катастрофата се събудили в ранния следобед. Заедно с Георги Иванов тръгвали на разходка.

По време на катастрофата чела инструкции как да свърже плеър за музика с Bluetooth слушалки и не видяла откъде минават. Чула Георги да вика нещо, вдигнала глава и тогава се ударили в нещо, което тя не е видяла.

Цанкова твърди още, че след удара видяла, че Кристиян се опитвал да помогне на Милен Цветков. Бил си свалил обувката, за да я сложи под главата на Милен. Правил му и изкуствено дишане. Твърди, че само един път преди години видяла Кристиян да пробва да пуши марихуана, но не му харесало.

Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Изхвърлена на 3 метра върху дърво: Прокуратурата разкри зловещи д...
Николай Василев: Проектобюджетът ни връща към Жан Виденов. Изхвър...
Автомобил се завъртя и се заби в мантинелата на магистрала "Траки...
На косъм: Пловдивски шофьор с брутална маневра
Бивш министър за "Баба Алино": Страшно много институции са си зат...
Обявиха за национално издирване 17-годишната Никол Русинова


Виж още: