Двама лишени от свобода са избягали в събота от затворническо общежитие от открит тип към затвора в Стара Загора, съобщиха от правосъдното министерство, цитирани от БТА.

Служителите от надзорно-охранителния състав са констатирали, че лицата са преодолели охранително съоръжение.

Обявена е тревога, при пълно взаимодействие с органите на МВР. Лицата са пуснати за общонационално издирване.

Министърът на правосъдието Данаил Кирилов е разпоредил спешна проверка за изясняване на обстоятелствата около случая.

По непотвърдена информация са избягали молдовците, които разбиха банкомат в Казанлък на 20-ти август миналата година и откраднаха  над 31 хиляди лева. Plovdiv24.bg припомня, че малко по-късно те бяха заловени в Пловдив.